Pytanie:
Czy są ptaki jedzące trawę lub włókna?
mart
2013-02-18 15:37:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W moim rozumieniu, to może być błędne, jest to, że celuloza / błonnik ma niewielką wartość odżywczą dla wielu zwierząt, ponieważ jest trudny do rozbicia, przez co konsumpcja jest nieefektywna. Jednak ssaki przeżuwające, inne ssaki, takie jak niedźwiedzie czarne, i wiele owadów, takich jak koniki polne, trawią trawy.

Są są jakieś ptaki z florą jelitową zdolną do rozkładania włókien? A może nawet ci, którzy jedzą trawę, ale trawią ją w inny sposób?

Dwa odpowiedzi:
#1
+12
Michael Kuhn
2013-02-18 16:33:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

hoacyna ma układ pokarmowy wykorzystujący fermentację bakteryjną. Wiele innych ptaków również zjada trawę, np. strusie, kaczki i gęsi.

Istnieje również obszerna literatura na temat tego, jak ptaki potrafią trawić celulozę.

+1 Można również zauważyć, że fakt, że gęsi kanadyjskie jedzą trawę, jest jednym z powodów, dla których dobrze się one rozwijają (jest to uciążliwe) w podmiejskim środowisku zbudowanym przez człowieka, obejmującym trawniki i stawy.
#2
+1
michael
2015-03-05 07:28:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zięby z mojego społeczeństwa uwielbiają jeść wilgotną trawę, zwłaszcza trawę sadową. Skubiąc całe pasmo, które wybrali, w tę iz powrotem, aż będą zadowoleni z tekstury, a następnie przystąpią do połykania. Rozbijają większość trawy na długość nie większą niż cal. Trawę sadowniczą kupuję w większości sklepów zoologicznych. problem z tym, że trawa została wysuszona. niezbyt nadaje się do jedzenia, ale gniazduje Fantastyczna Czwórka. Chwytam garść suchej trawy i rozpylam ją wodą, a następnie umieszczam w plastikowej torbie na kanapki, wkładam do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund Nie zamykaj całkowicie torby. Kiedy umieszczam go w komorze, przypomina lody dla ptaków. fantastyczna uczta!

Witamy w Biology SE i dziękujemy za interesujący komentarz na temat zięb. Jednak, chociaż ta odpowiedź byłaby bardziej niż odpowiednia w Pets.SE, tutaj w Bio.SE spodziewamy się nieco więcej naukowych odpowiedzi. Zamiast tego oznaczyłem go do przekształcenia w komentarz. Gdy zdobędziesz wystarczającą reputację, możesz umieszczać komentarze w dowolnym miejscu.
Jeśli to możliwe, możesz dodać zdjęcie lub coś.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...