Pytanie:
Jak rozmnażają się wróżkowe pierścienie?
user132
2011-12-15 20:40:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Było dla mnie nieco nowe, że grzyby zwykle nie są pojedynczymi organizmami, ale są jedynie widocznymi ciałami grona grzybów żyjących w glebie. Wiem, że grzyby emitują zarodniki do rozmnażania, ale to, co było dla mnie dziwne, to sposób, w jaki tworzą się bajkowe pierścienie. Dlaczego owocniki układają się w mniej lub bardziej kolisty kształt, w przeciwieństwie do przypadkowego rozproszenia, jakiego można by oczekiwać od zarodników przenoszonych przez wiatr?

Co więcej, nasze normalne wyobrażenia o tym, czym jest organizm i gdzie leżą jego granice, są trudne do zastosowania w przypadku tych grzybów.
Dwa odpowiedzi:
Bart Jacobs
2011-12-15 21:17:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy zarodnik grzyba wykiełkuje w odpowiednim miejscu, rosnąca grzybnia rozprzestrzeni się pod ziemią we wszystkich kierunkach. W idealnej sytuacji grzybnia stanie się okrągła. Z biegiem czasu środek grzybni wymrze, podczas gdy nowo utworzona grzybnia (pod ziemią) rozwinie znane grzyby nad ziemią, co spowoduje powstanie wróżkowego pierścienia.

Poshpaws
2011-12-15 21:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponadto grzybnia (podziemna masa strzępek, która stanowi większość grzyba) rozszerza się na zewnątrz , ponieważ rozkłada materię organiczną w glebie, pozostawiając bardzo mało materii organicznej w glebie we wnętrzu pierścienia. Mój podręcznik Campbell & Reece mówi mi, że mogą rozszerzać się na zewnątrz przy około 30 cm / rok. (1)

(1) Campbell, N.A., Reece, J.B. et al., Biology , 8th edition, Pearson, 2008To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...