Pytanie:
Definicja artykułu (ów) z epigenetyki
Daniel Standage
2011-12-21 19:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie artykuły definiujące w tej dziedzinie są dla kogoś, kto jest zainteresowany odkryciami epigenetyki?

Jeśli chodzi o epigenetykę u ludzi, dla mnie jest to [badanie Överkalix] (http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%96verkalix_study) na potomkach ludzi, którzy przeżyli holenderski głód lat czterdziestych.
Co rozczarowujące, wszystkie dotychczasowe prace podkreślają * dziedziczność * epigenetyki, której [użyteczność jest raczej ograniczona] (http://skeptics.stackexchange.com/a/7338/82), a nie samą epigenetykę.
Trzy odpowiedzi:
Poshpaws
2011-12-22 05:38:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że Robin Holliday jako pierwszy omówił możliwą rolę metylacji DNA w kontroli ekspresji genów. W swoim artykule „ The inheritance of epigenetic defects” przedstawia jedno z pierwszych współczesnych sformułowań tego, co obecnie uważamy za epigenetykę. Sam termin „epigenetyka” został wymyślony przez Conrada Waddingtona, chociaż jest to wcześniejsze niż nasze współczesne rozumienie dziedziczności.

Holliday, R., The inheritance of epigenetic defects , 1987, Science, 238 , 4824

Gergana Vandova
2011-12-22 03:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem dwie fajne artykuły przeglądowe poświęcone epigenetyce i chorobom człowieka, jedną z 2004 i jedną z 2006. Ale może szukasz czegoś takiego jak to?

Znalazłem także ten artykuł w wiadomościach BBC: The Ghost in Your Genes

Pokazali, że głód w krytycznych momentach życia dziadków może wpłynąć na oczekiwaną długość życia wnuków. To pierwszy dowód na to, że wpływ na środowisko może być dziedziczony u ludzi.

Odniesienia:

@Lisa: W artykule BBC omawiają badanie Överkalix.
KAM
2011-12-22 20:22:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje kilka pojedynczych prac, które naprawdę same napędzają tę dziedzinę, epigenetyka była długim powolnym postępem (chociaż ostatnio definicja została mylona i zaczęła obejmować nieepigenetyczne sposoby regulacji genów). Całkiem dobry przegląd wielu badań, w tym bardziej ostrożną dyskusję na temat tego, czym jest epigenetyka, można znaleźć w Annual Review Youngsona i Whitelawa ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18767965).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...