Pytanie:
Dobre źródło wyjaśniające ewolucję organizmów jednokomórkowych „od zera”
Chris Wenham
2011-12-16 00:38:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy są jakieś książki lub strony, które szczegółowo opisują, krok po kroku, ewolucję pierwszych organizmów jednokomórkowych (bakterii, archeonów) od początku podobnego do Millera-Urey'a? Oznacza to, że zakłada tylko aminokwasy, a następnie stamtąd do samoreplikujących się białek, aż do kulminacji w utworzeniu podstawowej komórki?

Trzy odpowiedzi:
DQdlM
2011-12-16 07:56:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pochodzenie życia: podejście chemiczne to wydany tom autorstwa Piet Herdewijn i M. Volkan Kisakürek.

Oto opis książki ze strony internetowej:

Ta kompilacja recenzji i oryginalnych rękopisów, poświęcona miłej pamięci dwóch wielkich pionierów tej nauki, Lesliego E. Orgela i Stanleya L. Millera, zawiera przegląd aktualnego stanu wiedzy, napisany przez wybitni „gracze” w tej twórczej dziedzinie „eksploracyjnej chemii”. Ponieważ wciąż daleko nam do znalezienia ostatecznej odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania w nauce, „chemia” jest tutaj zdefiniowana w jej najszerszym znaczeniu. Na tym tle prezentowane prace obejmują tak szeroki zakres teorii, w tym chemię i selekcję, ewolucję organizmu pionierów, chemiczne aspekty biologii syntetycznej, katalizę rybozymów metabolizmu w świecie RNA, trudne do wyleczenia mieszaniny i pochodzenie życia, etiologia chemiczna kwasów nukleinowych, aminokwasów międzygwiazdowych, a nawet chemia poprzedzająca powstanie życia.

Drogo, ale na zamówienie. Poinformuje Cię, czy pasuje do rachunku.
Fajne. Mam luksus przebywania na uniwersytecie z całkiem dobrą biblioteką, ale zdecydowanie uważam, że jest to przydatne do nauczania pojęć pochodzenia życia w dość solidny sposób.
@C.LawrenceWenham Czy to pasuje do rachunku?
Michael Kuhn
2011-12-16 13:55:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkiem podoba mi się relacja podana w Wczesna ewolucja bez drzewa życia, w której teoretycznie przyjmuje się, że alkaliczne kominy hydrotermalne (takie jak „ Zaginione Miasto”) powstały przed przedziały biotyczne z gradientem protonów (tj. źródłem energii), z których komórki mogły wyewoluować.

knb
2012-01-14 18:29:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z perspektywy bardziej zorientowanej na geologię:

Robert M Hazen (2007) - Genesis: The Scientific Quest for Life's Origins

Noam Lahav (1999) - Biogenesis: Theories of Life's Origin

J William Schopf (2001) - Cradle of Life

Oglądałem niezły kurs DVD / wideo Hazen „Origins of Life”. Tam mówi, że sprawy Millera-Urey stały się mniej popularne. Ich atmosfera zawiera zbyt dużo azotu i wodoru i skupia się na powierzchni wody i otwartym zbiorniku wodnym.

Nowsze badania wskazują na bardziej bogatą w CO 2 atmosferę i że życie ewoluowało głębiej w gorącej wodzie na dnie oceanu.

+1 - Kurs Hazena to doskonałe wprowadzenie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...