Pytanie:
Dlaczego enzymy restrykcyjne nie są zamrażane?
gkadam
2011-12-24 04:17:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy wiemy, że enzymy restrykcyjne to białka, ale nigdy ich nie zamrażamy. Zamiast tego są dostarczane przez firmy w roztworach o wysokiej zawartości glicerolu i przechowywane w -20 ° C. Czy istnieje powód, dla którego tak się dzieje?

Dwa odpowiedzi:
Mad Scientist
2011-12-24 04:56:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O wiele wygodniej jest mieć gotowe enzymy bez konieczności ich rozmrażania. Głównym powodem, dla którego zamrażasz enzymy, jest utrzymywanie ich w stanie aktywności, jeśli znajdziesz bufor, który utrzymuje je w stanie niezamrożonym bez utraty aktywności, oznacza to ogromny wzrost wygody.

Brak konieczności rozmrażania enzymów przed użyciem oszczędza przez długi czas, jeśli uda Ci się utrzymać aktywność enzymów w warunkach niezamarzania, jest to wyraźna zaleta.

Glicerol również stabilizuje białka w roztworze i wielokrotne zamrażanie a cykle rozmrażania mogą negatywnie wpływać na aktywność niektórych enzymów.

Jako dodatek: możesz zrobić to samo z przeciwciałami. Przy odbiorze rozcieńczyć je 1: 2 w glicerolu, a unikniesz dzielenia ich na porcje i nie musisz martwić się o cykle zamrażania (pamiętaj jednak, aby podwoić ilość, gdy ich używasz)!
Glicerol jest również dodawany jako środek zapobiegający zamarzaniu, dzięki czemu enzym może być utrzymywany w niskiej temperaturze (niska energia kinetyczna), a tym samym stabilny przez dłuższy czas.
Rob O'Callahan
2011-12-25 04:01:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cykle zamrażania i rozmrażania powodują denaturację białek poprzez lokalne efekty zmiany pH

Trochę krótkie? :)
To ma sens.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...