Pytanie:
Jakie są dobre zasoby do samodzielnego uczenia się nowoczesnych koncepcji biologii molekularnej?
kmm
2011-12-16 04:37:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja nauka biologii molekularnej zakończyła się we wczesnych latach 90-tych (i wraz z informacjami z wczesnych lat 90-tych). Chociaż nie aspiruję do bycia biologiem molekularnym, staram się lepiej zrozumieć nowoczesne podejście.

Oprócz powrotu do szkoły i uczęszczania na zajęcia, jakie są dobre zasoby do samodzielnej nauki? Chciałbym dojść do punktu, w którym jestem w stanie zrozumieć naturę, naukę, komórkę itp. Czy jest to w ogóle możliwy cel?

Głosowałem za zamknięciem, ponieważ ten (tytuł znacznie bardziej niż reszta) jest * bardzo * subiektywny, więc nie ma „właściwej” odpowiedzi. Jeśli możesz zawęzić zakres do konkretnego problemu, byłoby to znacznie lepsze.
Myślę, że to się często zdarza, więc poruszyłem problem na meta: http://meta.biology.stackexchange.com/questions/24/should-questions-without-definitive-answers-be-closed
Po prostu przekonwertuj na wiki.
Wiki społeczności @Poshpaws nie jest narzędziem do zadawania skrajnie subiektywnych pytań.
@Nick T Nie sugerowałem, że tak. Jednak zamiast wyrzucać to jako „zbyt subiektywne”, jeśli zmienisz to na CM, ludzie mogą swobodnie przekazywać swoje doświadczenia i sugestie, które mogą stać się przydatnym źródłem informacji.
Pytania rzadko, jeśli w ogóle, wymagają wiki społeczności. Jeśli pytanie wymaga takiego poziomu współpracy i dyskusji, prawdopodobnie nie jest dobre dla witryny. Jeśli wywołania wiki społeczności wydają się w jakiś sposób "naprawiać" to, prawdopodobnie nie pasuje to do witryny. http://blog.stackoverflow.com/2011/08/the-future-of-community-wiki/
Cztery odpowiedzi:
#1
+10
yamad
2011-12-16 05:16:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pewnie, że to wykonalne! Oczywiście jest wiele prac, których nie mogę przeczytać nawet z niedawnym wykształceniem, ale powinieneś być w stanie zrobić dobry wynik poprzez:

  • Zdobycie dobrego, nowoczesnego podręcznika jak Molecular Biology of the Cell, Alberts i in.. To staje się standardowym tekstem i daje całkiem niezłe pokrycie tej dziedziny. Uważam, że nie zawsze jest to tak szczegółowe, jak bym chciał, ale myślę, że taka jest natura podręczników. Innym podręcznikiem, który niektórzy lubią, jest Molecular Cell Biology autorstwa Lodish et al, chociaż sam nie mam z tym doświadczenia.

  • Oglądaj wykłady online . MIT OpenCourseWare ma całkiem dobry kurs biologii molekularnej. Czasami może się to wydawać podstawowe, ale wykładowcami są szanowani biologowie molekularni i genetycy.

  • Przeczytaj recenzje w takich rzeczach, jak recenzje natury, aby uzyskać widok na 30000 stóp. Autorzy recenzji często dotykają pojęć, które według pierwotnej literatury są znane. Uzbrojony w dobry tekst, powinieneś być w stanie dobrze zrozumieć, o czym mówią ludzie. Podobnie, artykuły z komentarzami „Wiadomości i widoki” towarzyszące artykułom o „dużym wpływie” świetnie nadają się do pokazania osobom niezaznajomionym z tą dziedziną, dlaczego dany artykuł zasługuje na uwagę.

  • Wróć tutaj i zapytaj!

Zdecydowanie najlepszym źródłem wymienionym tutaj jest pierwszy podręcznik, Molecular Biology of the Cell, opublikowany przez Garland Science. Jest to jeden z kilku naprawdę świetnych współczesnych podręczników, zawierający trochę biologii na poziomie licealnym i tę książkę, w której możesz nauczyć się nowoczesnej biologii molekularnej na wysokim poziomie.
#2
+5
Jonas
2011-12-16 10:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz obejrzeć iBioSeminars, które są prowadzone przez jednych z najlepszych biologów komórkowych i molekularnych.

#3
+4
Mac Cowell
2011-12-16 09:20:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajrzyj na diybio.org listę mailingową, która jest domem dla wielu autodydaktycznych, wolnych myślicieli, takich jak Ty. Zawsze mogą zasugerować ciekawe projekty i zasoby edukacyjne.

Zapoznaj się także z zasobami edukacyjnymi Nature's Scitable („Wspólna przestrzeń uczenia się dla nauki”).

konflikt interesów: pomogłem w uruchomieniu diybio.org
#4
  0
Alexander Galkin
2011-12-16 05:51:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać od wskazania następującej książki:

Molecular biology for dummmies

Żarty na bok, każda książka z tej serii Czytałem było fantastycznie. Nie czytałem tego konkretnego, ale mimo wszystko polecam spróbować.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...