Pytanie:
Czy ludzie mają receptory feromonów?
jonsca
2011-12-15 11:53:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest obecnie konsensus co do tego, czy ludzie mają receptory, które wykrywają feromony?

Jeśli istnieją rzekome receptory, w jakich obszarach anatomicznych się znajdują? Z jakimi układami narządów wchodzą w interakcje?

Byłby to narząd lędźwiowo-nosowy ... Nie jestem ekspertem w anatomii ludzkiego mózgu, ale myślę, że jest trochę kontrowersji co do tego, czy funkcjonalny istnieje u ludzi ...
Myślę, że to przemysł perfumeryjny zna ostateczną odpowiedź. Chociaż niektóre zapachy są seksowne i atrakcyjne, o ile pamiętam, nie ma tu ludzkiego feromonu.
Po przeczytaniu artykułów popularnonaukowych na ten temat wydaje się, że jest to śladowe (mierzalne w dokładnych badaniach, ale zalewane innymi czynnikami, gdy patrzy się, jak wpływa na odpowiednie zachowania)
To moja osobista hipoteza, że ​​receptory feromonów (gdziekolwiek indziej istnieją) istnieją również po bokach części nosa bezpośrednio między nozdrzami, a także w uszach. Ale nie mam na to żadnego dowodu!
Dwa odpowiedzi:
arcyqwerty
2011-12-15 12:56:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z tego, co zebrałem, wydaje mi się, że ludzie mają receptory, które są w stanie wykryć feromony.

Na przykład niektóre badania wskazujące na ludzką reakcję na feromony. Niektóre z tych odpowiedzi feromonów zostały przypisane do błony śluzowej węchowej i nabłonka węchowego.

Śladowe receptory aminowe (TAAR), dla których ludzie mają 7 genów (TAAR1, TAAR2, TAAR3, TAAR5, TAAR6, TAAR8, TAAR9) i 2 pseudogeny (TAAR4P, TAAR7P) znajdują się w nabłonku węchowym, podczas gdy receptory androstadienonu znajdują się w błonie śluzowej węchowej. Jak sugeruje położenie anatomiczne, receptory te oddziałują z ludzkim węchem i układem węchowym

Więcej informacji: http://en.wikipedia.org/wiki/Pheromone#Humans

Czy znasz jakieś konkretne badania w tej sprawie?
Możesz rzucić okiem na http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9515961
Chociaż wynik cytowanego badania jest nieodparty, rozumiem, że feromony i receptor (y) pośredniczące w tej odpowiedzi nie zostały jeszcze zidentyfikowane. W związku z tym jury nadal nie wie, czy efekt cyklu miesiączkowego jest rzeczywiście spowodowany reakcją feromonów. Ponadto, chociaż prawdą jest, że mamy TAAR, nie można ich używać jako receptorów feromonów u ludzi. Nie sądzę, aby * istniał * konsensus co do istnienia ludzkich feromonów.
Myślę, że są to najdokładniejsze informacje, jakie obecnie mamy. Ponieważ jest to nauka, można się spodziewać, że wyniki będą się zmieniać w miarę dokonywania nowych odkryć i obalania starych odkryć.O ile wiem, obecnie nie ma zbyt wielu dowodów obalających tę teorię, a przynajmniej niektóre sugerują istnienie ludzkich feromonów , więc w tej chwili kontrowersje są bardziej wątpliwe w ograniczonych dowodach niż w dwóch sprzecznych teoriach
@arcyqwerty: Głównym dowodem przeciwko przyjmowaniu feromonów przez ludzi jest anatomiczny brak dodatkowego układu węchowego (narząd lemieszowo-nosowy itp.), Który jest używany przez inne zwierzęta do wykrywania feromonów. Czy to mocny dowód? To kwestia debaty, ale nie sądzę, aby którakolwiek ze stron miała dużo mocniejsze dowody. Na ile to warte, jestem skłonny wierzyć, że istnieją feromony ludzkie. Ale to jest łysa opinia. Pytanie zadane dla aktualnego konsensusu, a ja podtrzymuję stwierdzenie, że nie ma.
Zastanawiasz się, czy to po prostu sprowadza się do poczucia zapachu. Aby feromony pachniały dobrze / źle (w przypadku złej kompatybilności genetycznej).
Ten artykuł szczegółowo opisuje, jak człowiek może wyczuć owulację dzięki testosteronowi: https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/0956797609357733 Jest to również jeden z podstawowych dokumentów dla jednej z odpowiedzi tutaj.
Yevgeny Simkin
2011-12-16 14:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż ... Cieszę się, że mój pierwszy wkład w tę stronę będzie zawierał badanie striptizerek!

http://whywereason.wordpress.com/2011/06/29 / przyciąganie-miesiączki-dlaczego-kobiety-nie powinny-flirtować-podczas-miesiączki-i-dlaczego-niedźwiedzie-mogą-wyczuć-miesiączkę /

Przeczytałem inne, bardziej szczegółowe analizy tego (i podobnych) badań, które silnie sugerują, że nasze nosy są silnie zaangażowane w wszelkiego rodzaju całkowicie podświadome podejmowanie decyzji, ponieważ dotyczy to szczególnie doboru płciowego.

Ślepy test zapachów koszulek wykazał, że ludzie wolą koszulki z uzupełniającym układem odpornościowym do reprodukcji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...