Pytanie:
Czy istnieje odpowiednik „Fields Virology” dla bakterii?
Fomite
2011-12-17 06:30:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój egzemplarz Fields Virology przydał mi się w oszałamiającym stopniu jako ogólne odniesienie do „przyspieszenia pracy” nad jakimkolwiek patogenem, na który aktualnie patrzę. Nie znam podobnego rodzaju odniesienia dla bakterii, ale o Fields dowiedziałem się dopiero wtedy, gdy wyjeżdżałem z pola, a nie w nie, więc możliwe, że po prostu nigdy nie słyszałem o odpowiedniej referencji.

Jakieś sugestie?

Dwa odpowiedzi:
user132
2011-12-17 15:05:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Równie dobrze mógłbym udzielić odpowiedzi: najbliższym odpowiednikiem Fieldsa dla bakteriologii, o którym wiem, są dwa podręczniki Bergeya: Bergey's Manual of Systematic Bacteriology oraz Bergey's Manual of Determinative Bacteriology . Zajmują się taksonomią i identyfikacją bakterii (a nawet cyjanobakterii i archeonów), z pewnym naciskiem na klasy ważne z medycznego punktu widzenia.

user200
2011-12-22 03:34:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podręcznik mikrobiologii klinicznej firmy ASM to biblia, której używamy w naszym mikrobiologicznym laboratorium. To często nasza pierwsza referencja. W sklepie internetowym ASM znajduje się wiele innych przydatnych książek.

Sklep internetowy ASMTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...