Pytanie:
Czy wieprzowina jest trująca?
MAKZ
2014-07-26 16:43:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz zakazu religijnego istnieje kilka niereligijnych argumentów przeciwko jedzeniu wieprzowiny. Oto kilka z nich:

  1. Świnie i świnie są tak trujące, że z trudem można je zabić strychniną lub innymi truciznami.
  2. U świń i świń występuje kilkanaście pasożytów, np. tasiemce, przywry, robaki i włośnia. Nie ma bezpiecznej temperatury, w której można gotować wieprzowinę, aby zapewnić jej zabicie.
  3. Świnia jest nosicielem około 30 chorób, które można łatwo przekazać ludziom.

I chciałbym usłyszeć naukową weryfikację dotyczącą tych punktów. Proste tak-nie-tak wystarczy, jednak rozwinięcie jest mile widziane.

Dziękuję

Wszystkie te „niereligijne” argumenty wydają się znajdować w kontekście religijnym. Cała rzecz „świnie są odporne na truciznę” mogła wynikać z faktu, że świnie potrafią skutecznie zabijać i jeść jadowite węże. Ale ludzie też mogą.
Dwa odpowiedzi:
nico
2014-07-26 18:22:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świnie i świnie są tak trujące, że z trudem można je zabić strychniną lub innymi truciznami.

To jest non-sequitur . Trujące zwierzę nie oznacza, że ​​jest odporne na truciznę, ani odwrotnie.

W każdym razie, zgodnie z moją wiedzą, świnie nie wytwarzają żadnej konkretnej trucizny. Oczywiście, gdybyś mógł podać bardziej szczegółowe twierdzenie, można by to przetestować nieco bardziej dogłębnie.

Druga część jest po prostu fałszywa. Zdecydowanie możesz zabić świnię strychniną.

Zarówno raport Podręcznik weterynaryjny Merk, jak i raport Diseases of swine, 9th edition doustna śmiertelna dawka 0,5-1 mg / kg.

Dla porównania CDC podaje prawdopodobną śmiertelną dawkę doustną 1,5-2 mg / kg dla ludzi.

Świnie i świnie mają w sobie kilkanaście pasożytów, np. tasiemce, przywry, robaki i włosienie.

Jasne, świnie mają pasożyty. Rozdział 55 Choroby świń dotyczy szczególnie infekcji pasożytniczych.

Czy WSZYSTKIE świnie je mają? Odpowiedź brzmi: nie, niektóre pasożyty występują częściej niż inne, a ich ilość zależy od stanu zdrowia farmy.

Na przykład:

Europa Północna ( Roepstorff i in. 1998)

W Danii (DK), Finlandii (FIN), Islandii (I), Norwegii (N) i Szwecji (S) w latach 1986-1988 wybrano losowo 516 stad świń. Indywidualne analizy kału (średnia: 27,9 na stado) z ośmiu kategorii wiekowych świń wykazały, że Ascaris suum, Oesophagostomum spp., Isospora suis i Eimeria spp. były powszechne, natomiast jaja Trichuris suis i Strongyloides ransomi-like pojawiały się sporadycznie. Tuczniki duże i loszki były najczęściej zakażane A. suum z maksymalną częstością 25–35% w DK, N i S, 13% w I i 5% w FIN. Z wyjątkiem niezwykle niskich wskaźników rozpowszechnienia A. suum w FIN, nie zaobserwowano wyraźnych różnic krajowych. Oesophagostomum spp. były najbardziej rozpowszechnione u dorosłych świń w regionach południowych (21-43% w DK i południowym S), rzadziej w regionach północnych (4-17% zakażonych dorosłych świń), a nie odnotowane w II suis były częste u prosiąt w DK , I i S (20-32%), podczas gdy < 1% i 5% było zakażonych odpowiednio w N i FIN. Eimeria spp. miały najwyższą chorobowość u dorosłych świń (maks. 9%) bez wyraźnych różnic geograficznych. I. suis i Eimeria spp. zostały nagrane po raz pierwszy w I, a I. suis po raz pierwszy w N.

USA ( Gamble et al. 1999)

Aby określić zakażenie włosieniem w wybranej grupie świń hodowlanych, wybrano 4078 świń ze 156 gospodarstw w Nowej Anglii i New Jersey, stosujących różne style zarządzania, na podstawie rodzaju paszy ( zboża, odpady podlegające regulacji, odpady nieregulowane).
[...]
W sumie zidentyfikowano 15 seropozytywnych świń w 10 gospodarstwach, co odpowiada wskaźnikowi chorobowości 0,37% i wskaźnikowi chorobowości stadu 6,4 %. W sumie dziewięć seropozytywnych świń i jedna podejrzana świnia z sześciu gospodarstw przebadano przez wytrawianie; cztery świnie (reprezentujące trzy fermy) były siedliskiem larw włośni o gęstości 0,003-0,021 larw na gram (LPG) tkanki; nie znaleziono larw u sześciu świń.

Chiny ( Weng i in. 2005):

Występowanie pasożytów jelitowych badano w intensywnych fermach świń w prowincji Guangdong w Chinach w okresie od lipca 2000 do lipca 2002 roku. Zbadano strategie zwalczania pasożytów pod kątem obecności jajeczek robaków pasożytniczych i oocyst, cyst i / lub trofozoitów pierwotniaków przy użyciu standardowych technik. Spośród 3636 świń, od których pobrano próbki, 209 (5,7%) było zakażonych Trichuris suis, 189 (5,2%) Ascaris, 91 (2,5%) Oesophagostomum spp., 905 (24,9%) kokcydiami (Eimeria spp. I / lub Isospora). suis) i 1716 (47,2%) z Balantidium coli. Te zakażone świnie pochodziły głównie z gospodarstw bez strategicznego schematu leczenia przeciwpasożytniczego .

Należy jednak pamiętać, że Boes i in. 2000 podaje wyższe odsetki.

Występowanie robaków pasożytniczych u świń zbadano w pięciu społecznościach wiejskich położonych na brzegu jeziora Dongting w hrabstwie Zhiyang w prowincji Hunan w Chińskiej Republice Ludowej, na obszarze znanym jako endemiczny dla Schistosoma japonicum. Częstość występowania robaków pasożytniczych zidentyfikowana na podstawie analizy liczby jaj w kale to: Oesophagostomum spp. (86,7%), Ascaris suum (36,7%), Metastrongylus spp. (25,8%), Strongyloides spp. (25,8%), Trichuris suis (15,8%), Globocephalus spp. (6,7%), Gnathostoma spp. (4,2%), Schistosoma japonicum (5,0%) i Fasciola spp. (1,3%).

Kenia ( Nganga i in. 2008):

Ogółem w okresie od lutego 2005 do stycznia 2006 przebadano 115 przewodów żołądkowo-jelitowych (GIT) 61 hodowców i 54 dorosłych świń. Siedemdziesiąt osiem (67,8%) miało jednego lub więcej pasożytów robaków, z których trzydzieści sześć (31,3%) było mieszana infekcja. Dziesięć rodzajów pasożytów robaków pasożytniczych występujących w malejącej kolejności występowania to: Oesophagostomum dentatum (39,1%), Trichuris suis (32,2%), Ascaris suum (28,7%), Oesophagostomum quadrispinulatum (14,8%), Trichostrongylus colubriformis (10,4%), (4,3%), Strongyloides ransomi (4,3%), Hyostrongylus rubidus (1,7%), Ascarops strongylina (1,7%) i Physocephalus sexalutus (0,9%).


Nie ma bezpiecznej temperatury, w której można gotować wieprzowinę, aby zapewnić jej zabicie

Fałsz. Właściwe gotowanie, a także zamrażanie (ale patrz poniżej) skutecznie zabijają robaki.

CDC sugeruje:

Najlepszy sposób na zapobieganie włośnicy polega na gotowaniu mięsa w bezpiecznych temperaturach. Do pomiaru temperatury wewnętrznej gotowanego mięsa należy używać termometru do żywności. Nie próbuj mięsa, dopóki nie zostanie ugotowane. USDA zaleca, co następuje do przygotowania mięsa.

W przypadku całych kawałków mięsa (z wyłączeniem drobiu i dziczyzny)
Gotuj do co najmniej 145 ° F (63 ° C) zgodnie z pomiarem termometrem do żywności umieszczonym w najgrubszej części mięsa, a następnie pozwól mięsu odpocząć przez trzy minuty przed krojeniem lub spożyciem.
Do Mięsa Mielonego (z wyłączeniem drobiu i dziczyzny)
Gotuj do co najmniej 160 ° F (71 ° C); mięso mielone nie wymaga odpoczynku.

Również

Samo peklowanie (solenie), suszenie, wędzenie lub podgrzewanie w kuchence mikrofalowej nie zabija regularnie robaków ; domowe suszone mięso i kiełbasa były przyczyną wielu przypadków włośnicy zgłoszonych do CDC w ostatnich latach.
Zamrozić wieprzowinę o grubości poniżej 6 cali przez 20 dni w temperaturze -15 ° C, aby zabić wszelkie robaki.
Mrożenie mięsa z dzikiej zwierzyny, w przeciwieństwie do zamrażania produktów wieprzowych, może nie zabijać skutecznie wszystkich robaków, ponieważ niektóre gatunki robaków, które zarażają zwierzynę łowną, są odporne na zamarzanie.
Dokładnie wyczyść maszynki do mielenia mięsa po każdym użyciu.


Świnie są nosicielami około 30 chorób, które można łatwo przenieść na ludzi

Znowu, świnie mogą być nosicielami chorób, które mogą być przenoszone na ludzi, przechowywanie i gotowanie mięsa skutecznie pozbywa się większości bakterii.

Wreszcie w 2012 r. Zdrowie publiczne w Anglii zgłosiło zatrucie pokarmowe spowodowane czerwonym mięsem jako 17% wszystkie przypadki zatruć pokarmowych, przy czym wieprzowina stanowi 3%. Dla porównania, drób stanowił 29% przypadków zatruć pokarmowych (chociaż ludzie jedzą więcej drobiu niż czerwonego mięsa).

Podobnie, raport CDC na temat atrybucji chorób urodzonych przez żywność (1998 -2008) podaje, że 12% mięsa czerwonego stanowi mięso wieprzowe, 5,4% wieprzowina, a 9,8% drób.

Podsumowując: głównym powodem, dla którego należy uważać na wieprzowinę, jest tasiemca - * Taenia solium *. Najbardziej patologiczną postacią choroby jest neurocysticercosis (głównie dlatego, że jest trudna do wyleczenia w porównaniu z infekcją jelit).
@WYSIWYG: dobra uwaga. * Taenia * może być dość problematyczna, zwłaszcza w biednych krajach, gdzie jest bardziej rozpowszechniona.
@nico ... dzięki. możesz znaleźć więcej [tutaj] (http://www.ensignmessage.com/archives/porkfacts.html). jak powiedziałeś: `` gdybyś mógł podać bardziej szczegółowe stwierdzenie ... '' chciałbym dodać: * Rolnicy często trzymają świnie w gnieździe grzechotnika, ponieważ świnie będą jeść węże, a jeśli zostaną ugryzione, nie zostaną skrzywdzone przez jad *
Chris
2014-07-26 20:31:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze: nie ma biologicznego powodu, aby nie jeść wieprzowiny. Te zakazy (żydowskie i islamskie) są oparte na zasadach religijnych, więc jest to bardziej kulturowa, a nie biologiczna odpowiedź.

Argument, że mięso wieprzowe szybko się psuje w ciepłym klimacie, jest prawdziwy, ale dotyczy to także wszystkich innych rodzajów mięsa (np. bydła, kóz czy owiec). Oprócz powodów kulturowych (pomyśl o Indiach, gdzie krowy są święte), według antrologa Marvina Harrisa istnieje jeszcze jeden powód.

W jego książce „The Sacred Crow and the Abominable Pigs” (rozdział o świniach znajduje się tutaj, a kolejny interesujący artykuł na ten temat tutaj ), mówi, że ważne są też nawyki żywieniowe. Podczas gdy kozy, krowy i owce mogą być karmione wyłącznie trawą, nie jest to możliwe w przypadku świń. Aby przetrwać, potrzebują diety opartej na zbożach (gdzie konkurują z ludźmi o jedzenie) lub przynajmniej bogatego lasu. Ponieważ zostały one wyczerpane przez ludzi na Bliskim Wschodzie, świnie nie mogły być utrzymywane w stanie zrównoważonym.

Joseph Campbell wskazuje również, że świnie są w wielu kulturach bardzo silnie związane z bóstwami-matkami. Miałoby więc sens, że Żydzi, z silnym odrzuceniem żeńskich bóstw, uznaliby zwierzęta najbliżej z nimi związane za niedostępne. Pamiętaj też o Kainie i Ablu. Biblijny Bóg po prostu nie lubi rolników, woli pasterzy. Rolnicy hodują świnie, a nie pasterze.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...