Pytanie:
Jaka jest wielkość (średnica) wirusa SARS-CoV-2?
not2qubit
2020-02-25 22:58:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz łatwo znaleźć wiele zdjęć wirusa SARS-CoV-2 . Ale chociaż dla mikroskopu elektronowego pomiar wielkości powinien być trywialny, nie jestem w stanie znaleźć dokładnych informacji o rozmiarze.

Jaki jest rozmiar (średnica) wirusa SARS-CoV-2 ?
(Dlaczego niektóre cząsteczki wirusa wydają się mieć inny rozmiar?)

http://virology-online.com/viruses/CORZA4.htm.
Chociaż Twoje pytanie jest proste, byłoby wspaniale, gdybyś mógł wyjaśnić, dlaczego te informacje są dla Ciebie przydatne.
@WYSIWYG Jako badacz jestem pewien, że możesz wymyślić co najmniej 5 powodów, ale prawdopodobnie możemy wymyślić kolejne 100. Ale uważam, że twoja prośba nie ma związku z pytaniem, zwłaszcza w świetle, ponieważ 2 osoby już zagłosowały za zamknięciem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze mną w innym miejscu.
@not2qubit To nie jest do mojego osobistego zapytania. Poparcie pytania uzasadnieniem pomaga innym czytelnikom lepiej zrozumieć post. Ponieważ naszym celem nie jest po prostu pomaganie ludziom w ich konkretnych zapytaniach, ale tworzenie repozytorium przydatnych informacji, zawsze dobrze jest mieć pewne tło w postach.
Byłoby znacznie ciekawiej wiedzieć, na jakiej podstawie ludzie głosują blisko (mniej więcej) na każde pytanie, które mam na temat tego SE? Najwyraźniej brakuje tu zwykłej uprzejmości przynajmniej wyjaśniania, dlaczego głosują „przeciw” lub „blisko”… Idealny sposób na wyobcowanie każdego nowego użytkownika, którego tu masz.
Jeden odpowiedź:
iayork
2020-02-26 00:51:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikrografie elektronowe cząstek 2019-nCoV wybarwionych ujemnie były na ogół sferyczne z pewnym pleomorfizmem (Rysunek 3). Średnica wahała się od około 60 do 140 nm. Cząsteczki wirusa miały dość charakterystyczne skoki, około 9 do 12 nm, i nadawały wirionom wygląd korony słonecznej.

- Nowy koronawirus od pacjentów z zapaleniem płuc w Chinach, 2019

Rysunek 3 z tego artykułu:

enter image description here

[Czy wirus ma dobrze zdefiniowany kształt?] (Https://biology.stackexchange.com/q/91031/27918) linki do Twojej odpowiedzi, jakieś przemyślenia?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...