Pytanie:
Jak aparat Golgiego spełnia swoją funkcję?
Rory M
2012-01-05 04:43:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aparat Golgiego jest organellą o wielu funkcjach. Szczególnie intryguje mnie rola, jaką odgrywa w pakowaniu makrocząsteczek i wysyłaniu ich do ich docelowych organelli lub w opuszczaniu komórki w egzocytozie. Chciałbym dowiedzieć się więcej o tym, jak działa ten proces. W jaki sposób aparat Golgiego rozpoznaje, które cząsteczki są które i w jaki sposób pęcherzyk, w którym umieszcza cząsteczkę, kieruje się tam, gdzie jest potrzebny?

Jeden odpowiedź:
Alexander Galkin
2012-01-05 18:45:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę niesamowita historia: zarówno jak to się dzieje, jak i jak została odkryta. Oto jedna z tych historii, które ludzie otrzymują Nagrodę Nobla, a to właśnie Günter Blobel otrzymał najwyższą możliwą nagrodę za swoje odkrycie, zgodnie z jego certyfikatem Nobla:

„za odkrycie, że białka mają wewnętrzne sygnały, które zarządzają ich transportem i lokalizacją w komórce”

Jeśli obejrzysz lub przeczytaj jego wykład z nagrodą Nobla, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie sformułowane znacznie lepiej niż ja mogę to zrobić tutaj. Jego wykład Nobla rozpoczął się następującymi słowami, które mogą już odpowiedzieć na twoje pytanie:

Wyobraź sobie dużą fabrykę, która co godzinę produkuje tysiące różnych przedmiotów w milionach egzemplarzy, która natychmiast pakuje i wysyła każdy z nich je czekającym klientom. Oczywiście, aby uniknąć chaosu, każdy produkt wymaga wyraźnie oznaczonej etykiety adresowej. Günter Blobel otrzymuje tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny za wykazanie, że nowo zsyntetyzowane białka, analogiczne do produktów wytwarzanych w fabryce, zawierają wbudowane sygnały lub znaczniki adresowe, które kierują je do właściwego miejsca docelowego w komórce.

Mimo to polecam przeczytać (lub obejrzeć) do końca, jest kilka interesujących punktów na temat tego, jak została odkryta i jakie eksperymenty zostały przeprowadzone, aby to zrobić.

07: 55-10: 06 to odpowiednia część filmu dla każdego, kto chce do niego wskoczyć. Przeczytałem wykład, do którego się odnosiłeś, który był bardzo interesujący, ale czy jest coś, co byłoby bardziej szczegółowe? =)
Najbardziej kompletnym odniesieniem do biologii komórki jest The Cell autorstwa G. Coopera, tutaj jest [artykuł o aparacie Golgiego] (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK9838/) dostępny online. Czy to odpowiada na Twoje pytanie, czy chcesz uzyskać jeszcze dokładniejszy przegląd?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...