Pytanie:
Jaki jest związek między migreną a histaminą?
Poshpaws
2012-07-08 14:45:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Członek rodziny cierpi na migreny, więc przeczytałem trochę na ten temat.

Wydaje się, że istnieje wiele „wyzwalaczy”, ale kilkakrotnie wspominałem o roli histaminy w aktywacji migreny jako aktywnym obszarze badań. Sugeruje się, że wysoki poziom histaminy w organizmie może powodować migreny.

Czy istnieją solidne dowody na to, że histamina może wywoływać migreny? Jak działa ten mechanizm?

Dwa odpowiedzi:
jonsca
2012-07-08 16:59:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, to prawda.

Uważa się, że histamina indukuje enzym syntazę tlenku azotu (NO). NO jest wtedy dostępny do lokalnego działania na układ naczyniowy jako środek rozszerzający naczynia krwionośne.

NO wiąże się z cyklazą guanylową w komórkach mięśni gładkich naczyń, co prowadzi do produkcji cyklicznego GMP, który z kolei tworzy fosforylowaną kinazę białkową G. PKG fosforyluje kanały Ca 2+ , spowalniając napływ wapnia do komórki, co prowadzi do rozluźnienia mięśni gładkich i rozszerzenia naczyń krwionośnych, co prowadzi do migreny.

Jedyną srebrną podszewką jest że istnieje kontrola: przy wiązaniu histaminy z receptorami H3 na włóknach c w ośrodkowym układzie nerwowym, hamowanie sprzężenia zwrotnego zapobiega dalszemu uwalnianiu histaminy z tych miejsc.

Odnośniki:

Akerman S, Williamson DJ, Kaube H, Goadsby PJ. (2002). Rola histaminy w rozszerzaniu naczyń opony twardej. Brain Res. 956 (1): 96–102.

Gupta, S., Nahas, S.J., Peterlin, B.L. (2011) Chemical Mediators of Migraine: Preclinical and Clinical Observations. Ból głowy: The Journal of Head and Face Pain, 51 (6): 1029–1045.

Wydaje się to sugerować, że pewien rodzaj antyhistaminy byłby skuteczny w leczeniu tej klasy migreny. Czy to prawda?
@Poshpaws Nie znalazłem tych informacji w żadnym z artykułów. Być może, ale nie wiedząc więcej o powinowactwie leków przeciwhistaminowych do różnych typów receptorów, lek mógłby równie łatwo wiązać się z receptorem H3 i zatrzymać to cenne hamowanie sprzężenia zwrotnego.
james
2013-02-04 22:49:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od 10 lat cierpię na migreny, a teraz przez ostatnie 14 miesięcy zażywałem leki przeciwhistaminowe, aby sprawdzić, czy przyniesie to korzyści, jeśli osiągnąłem dobre wyniki. Częstotliwość spadła z około 3 razy w miesiącu do migreny co około 6-8 tygodni. Dla mnie to spory spadek. Inną korzyścią jest to, że dotkliwość jest mniej intensywna. Teraz próbuję dowiedzieć się, dlaczego mój organizm wytwarza zbyt dużo histaminy, więc mam nadzieję, że mogę wyeliminować leki antyhistaminowe. Ostatnio znacznie zredukowałem żywność zawierającą rafinowany cukier, także żywność przetworzoną i dodałem więcej pełnowartościowych produktów spożywczych i widzę doskonałe rezultaty.

James, witamy w Bio.SE. Jako strona naukowa, która NIE służy poradom medycznym (zobacz pierwszy punkt [FAQ] (http://biology.stackexchange.com/faq#questions)) Twoja odpowiedź nie jest tym, czym my ” szukam tutaj. Osobiste doświadczenie jest z pewnością cenione w niektórych typach odpowiedzi („to jest protokół, którego używam do PCR i działa świetnie”), ale tutaj nie jest to właściwe. Idealnie, w przypadku tego typu pytania, na które już jest dobra odpowiedź, dodałbyś do omawianej nauki i być może na koniec dodałbyś szybki osobisty akcent, jeśli jest to uzasadnione.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...