Pytanie:
Dlaczego niektóre rośliny są mrozoodporne?
J. Musser
2012-04-25 07:18:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego niektóre rośliny są odporne na mróz, a inne nie? Czy ma to związek z wielkością wakuoli wodnych w komórkach roślinnych?

Por. [Jak poszczególne rośliny dostosowują się do zmian temperatury] (http://biology.stackexchange.com/questions/8937/how-do-ind individual-plants-adapt-to-changes-in-temperature)
Jeden odpowiedź:
shigeta
2012-05-16 23:20:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie komórki są wrażliwe na zimno, ale zamrażanie jest szczególnie trudne. Jeśli woda w komórkach zamarznie, zwykle rozrywa komórki (woda rozszerza się, gdy zamienia się w lód) i rozrywa błonę komórkową (całkowicie ją zabijając).

Niektóre rośliny i zwierzęta przystosowały się do niższych temperatur, wprowadzając do swoich komórek białka zapobiegające zamarzaniu. Podobnie jak dodanie płynu niezamarzającego do chłodnicy samochodu, obniża to temperaturę zamarzania wody w ogniwie.

Odpowiedź jest taka, że ​​niektóre rośliny przystosowały się do chłodniejszego klimatu dzięki dodatkowym genom. Są też inne rzeczy, które muszą się zmienić - reakcje chemiczne w komórce również oszaleją, gdy zmieni się temperatura, więc wiele genów musi dostosować się do w pełni przystosowanej do zimna rośliny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...