Pytanie:
Identyfikator błędu? Dolny Nowy Jork
iammax
2017-07-16 08:35:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem go na podłodze w mojej pralni w piwnicy w przeważnie drewnianym domu w lesie w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork. Jednak odbyłem wędrówkę górską (w tym samym obszarze ogólnym) i być może przyniosłem ją stamtąd na spodnie lub coś w tym rodzaju, ale nie jestem pewien.

Kiedy mnie zauważył, przestał się poruszać, ale wciąż żył, ponieważ kiedy włożyłem go do tego kubka, żeby zrobić zdjęcie, przypadkowo odwróciłem go do góry nogami i zaczął się wiercić, żeby się wyprostować.

Penny for scale

enter image description here

Jeden odpowiedź:
Remi.b
2017-07-16 09:15:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie owad, ale skorupiak (ma więcej niż 6 nóg).

Jest to zdrewniała (l.mn. woodlice) . Woodlouse jest jednym z niewielu lądowych skorupiaków izopodów. Istnieje około 5000 znanych gatunków woodlice. Nie mam pojęcia, który z nich uchwyciłeś!

enter image description here

Woodlice są powszechnie cenione w ogrodach, ponieważ zwalczają szkodniki. Czasami dostają się do środka w poszukiwaniu wilgoci. Chociaż posiadanie woodlice w domu może nie być przyjemne (tylko dlatego, że dla wielu, w tym dla mnie) wyglądają obrzydliwie, nie przenoszą one chorób ani nie powodują większych szkód.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...