Pytanie:
Czy wszystkie czworonogi są jadalne?
user21844
2016-05-23 20:48:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastanawiam się, czy wszystkie czworonogi (a przynajmniej ssaki) są jadalne?

Z tego, co zebrałem, nawet ryby, wszystko jest jadalne oprócz choroby lub zakażenia, i poza niektórymi gruczołami wydzielającymi (celowo, o ile termin ten ma sens w ewolucji) trujące cząsteczki.

Jest to (jeśli jest poprawne), w jaskrawym przeciwieństwie do roślin, gdzie często wiele części rośliny zawiera trucizny . (Ma to pewną logikę: rośliny nie mogą uciec ani mechanicznie walczyć.)

P: Czy wszystkie czworonogi są jadalne?

Dodatkowy bonus: DLACZEGO?

Dwa odpowiedzi:
TonyH
2016-05-23 21:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jadalne przez kogo? Załóżmy, że ludzie.

Tak, wszystkie czworonogi są jadalne, chociaż możesz nie chcieć zjadać każdej części.

Na przykład gruczoły zapachowe skunksa lub kolce jeżozwierza są odrażające lub niemożliwe do spożycia. Ponadto niektóre narządy, takie jak wątroba niedźwiedzia polarnego, gromadzą witaminę A do toksycznych (dla ludzi) poziomów.

Nie można powiedzieć, dlaczego tak jest, ponieważ nie możemy udowodnić, dlaczego zachodzi ewolucja tak, czy inaczej. To, co sugerujesz, jeśli chodzi o mobilność, jest rozsądne, ale nie uniwersalne, ponieważ jadowita ryba rozdymkowata jest w stanie się poruszać.

Tak, myślałem o ludziach, ale każdy, kto ma odpowiedź na nie-ludzi (do innych organizmów wielokomórkowych), jest mile widziany. Poczekam na inne odpowiedzi, zanim zaakceptujesz Twoją.
Co sprawia, że ​​niedźwiedzie polarne są tolerancyjne na wysoki poziom witaminy A?
Maxim Kuleshov
2016-05-23 21:37:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wątroba niedźwiedzia polarnego (i prawdopodobnie foki) jest toksyczna z powodu wysokiego stężenia witaminy A.

Żółw szylkretowy jest prawdopodobnie toksyczny, ponieważ zjada trujące gąbki i jego „ tłuszcz w organizmie wchłania toksyny, nie powodując choroby żółwia, ale ich mięso jest potencjalnie trujące dla ludzi ”.

Ptaki Shrikethrush (trzy gatunki) są toksyczne, ponieważ jedzą melyridae beatles.

Ponadto istnieje wiele toksycznych płazów, takich jak ropuchy (zwane po nich bufotoksyna) i żaby.

Niedźwiedź polarny odpowiada na moje pytanie jako żywy kontr przykład. Jeśli chodzi o inne gatunki, trucizna nie jest produkowana, ale spożywana, innymi słowy, zwierzęta te same w sobie nie są trujące. Wystarczająco dobre na ostrzeżenie!
@GyroGearloose Niezależnie od tego, czy robią to w swoim ciele, czy przynoszą z zewnątrz, nadal są toksyczne. Nie możesz ich bezpiecznie zjeść.
@GyroGearloose: Dziobak syntetyzuje swój własny jad, ale jest to tylko jeden gruczoł, więc nie wiem, czy powoduje to, że zwierzę jest niejadalne. Przy okazji nie jestem pewien, czy niedźwiedzie polarne syntetyzują dużo witaminy A, jeśli w ogóle, - ogólnie rzecz biorąc wszystkożerne mogą wytwarzać witaminę A z karotenoidów, ale niedźwiedzie polarne nie jedzą warzyw. Prawdopodobnie po prostu odciągają witaminę A z pożywienia (foki).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...